FABER test – łatwe rozpoznanie alergii w nanotechnologii

W ciągu ostatnich lat alergologia molekularna i obserwacja pacjenta wskazuje, iż nie każdy organizm ma ten sam profil alergiczny, nawet jeżeli występuje takie samo źródło alergenów.Znajomość profilu epitopu każdego alergenu oraz wpływ warunków środowiska biorących udział w ekspozycji epitopów wiążących IgE stanowi istotny element w zrozumienie procesów reakcji krzyżowych oraz ma wpływ na poprawę diagnozy i immunoterapii. Najczęstsze alergeny reagujące krzyżowo, to pyłek brzozy, leszczyny, pyłki traw, roztocza kurzu domowego,zarodniki grzybów, alergeny kota, lateks.Nazywamy te alergeny panalergenami, markerami reakcji krzyżowych, np.biało profilina występująca w pyłu brzozy która daje reakcje krzyżową z białkiem występującym w jabłku, białko tropomiozyna występująca w krewetkach alergizuje osoby uczulone na białka roztoczy kurzu domowego, więcej na stronie www.nexter.pl.
Ekstrakty alergenów wykorzystywanych w testach na alergię zawierają wiele różnych białek, ale tylko kilka z nich może powodować reakcje alergiczną a wiązanie IgE z nieswoistymi białkami może prowadzić do fałszywie pozytywnych wyników. W teście FABER wykrywane są białka odpowiedzialne za alergie, które potwierdzone są badaniami klinicznymi.
Test FABER pozwala na prawidłowe rozpoznanie alergii i zdefiniowanie planu leczenia.Specjalny system raportowania cyfrowego CDRS jest dostępny na komputerze, tablecie oraz smatrfonie daje wizualizację osobistego wyniku testu, można go udostępnić lekarzowi prowadzącemu podając adres e-mail.
Pojawienie się alergologii molekularnej zrewolucjonizowało podejście do pacjenta cierpiącego na alergię a rozpoznanie alergii nigdy jeszcze nie było tak precyzyjne.
Test Faber można wykonać w każdym wieku od noworodków do osób starszych, wymaga niewielkiej ilości krwi, czas oczekiwania na wynik do 10 dni, nie wymaga specjalnego przygotowania, odstawienia leków przeciwhistaminowych, kortykosterydów czy specjalnej diety. Krew można pobrać w laboratorium Santelab we Wrocławiu.